plakat

Różne sposoby drukowania materiałów graficznych

Korzystanie z programu Photoshop

Wymagane kroki są dość proste do wykonania i każdy może to zrobić. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie i otwarcie aplikacji Adobe Photoshop. Następnie Otwórz z menu pliku. Wybierz plik, a następnie kliknij Otwórz. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić rozmiar obrazu, pamiętaj, że wszelkie zmiany fizycznego rozmiaru obrazu będą miały bezpośredni wpływ na rozmiar pliku. Im większy rozmiar fizyczny, tym większy rozmiar pliku, a przetwarzanie dużego pliku zajmuje sporo czasu. To, co możesz zrobić, to wydrukować z rozdzielczością 150 dpi. Powodem tego jest to, że nawet jeśli wybierzesz znacznie wyższą rozdzielczość, zostanie ona uznana za bezużyteczną, ponieważ dodatkowe dane z wyższej rozdzielczości są zwykle ignorowane przez drukarkę. W takim razie nie zapomnij użyć trybu kolorów RGB. Jeśli rozmiar obrazu jest już zadowalający, możesz zapisać plik.

Aby zapisać plik, musisz wybrać opcję Zapisz jako z menu pliku, w którym pojawi się okno dialogowe z monitem o wpisanie opisowej nazwy pliku. Pamiętaj, aby jako format wybrać Photoshop EPS, jednak, jeśli kiedykolwiek opcja Photoshopa jest wygaszona, powinieneś kliknąć Anuluj, a następnie sprawdzić, czy obraz został spłaszczony. Następnie wybierz katalog, a następnie kliknij Zapisz. Aby wydrukować zapisany plik, możesz po prostu otworzyć podgląd na ekranie, a następnie wydrukować.

 

Korzystanie z programu PowerPoint

Pierwszym krokiem jest ustawienie rozmiaru strony na 8,5 ″ x11 or lub A4 lub możesz wybrać niestandardowe 36 ″ x48 ″ lub 50 ″ x56 ″. Jednak najczęściej używanym rozmiarem strony jest 36 ″ x48 ″. Drugim krokiem jest ustawienie strony w orientacji poziomej lub pionowej, pamiętając, że plakat może drukować się w szerokości 50 ″.

Tabele i tekst należy utworzyć w programie PowerPoint i nigdy nie należy ich wycinać ani wklejać z innych aplikacji okiennych. Następnie umieść wszystkie swoje teksty i zdjęcia na slajdzie, który zostanie wydrukowany, aby później stać się Twoim plakatem. Musisz jednak używać bardzo małych rozmiarów czcionek, jeśli chcesz zawrzeć każdy tekst na stronie. Możesz użyć funkcji Zoom, aby zobaczyć, co wpisałeś, oczywiście jeśli używasz małych rozmiarów stron, ale jeśli wybrałeś niestandardowy rozmiar strony (36 x 48 cali), możesz wyświetlić go w 100%. Spowoduje to wyświetlenie, jak wyjdzie Twój plakat. I jeszcze jedno, unikaj używania ciemnego tła na swoich plakatach, ponieważ sprawi to, że Twój plakat będzie tylko podatny na zadrapania, a odciski palców będą bardziej widoczne.

 

Korzystanie z programu Illustrator

Konieczne jest wykonanie plakatu w rozmiarze rzeczywistym. Możesz skorzystać z konfiguracji dokumentów 42xN lub 36xN. Aby zobaczyć rzeczywisty rozmiar swojego plakatu, możesz wybrać 100%, w ten sposób możesz zweryfikować rozdzielczość, a także jakość swojego plakatu. W takim razie nie zapomnij skorzystać z trybu kolorów RGB, aby uzyskać żywy kolor plakatu. Aby nie mieć żadnych problemów z czcionką, używaj tylko czcionek systemowych wieloplatformowych, Arial lub Times New Roman, dwóch najbardziej niezawodnych czcionek.

Podobnie upewnij się, że obrazy bitmapowe są skanowane do wystarczająco wysokiej rozdzielczości 150 dpi. Każda rozdzielczość znacznie wyższa niż 150 dpi spowoduje tylko nadmierny rozmiar pliku i zostanie po prostu zignorowana przez drukarkę.

Powstrzymaj się od używania jednolitego czarnego lub ciemnego tła, ponieważ sprawia to, że powierzchnia plakatu jest podatna na zadrapania i sprawia, że odciski palców są bardziej widoczne. Następnie zapisz jako EPS, ale uważaj, aby nie wstawiać żadnych specjalnych czcionek lub możesz wyeksportować plik jako Tiff rasteryzując obraz do 150 dpi.

 

Korzystanie z Canvas

Podobnie jak w przypadku innych metod drukowania plakatów, musisz stworzyć plakat w rzeczywistym rozmiarze. Aby to zrobić, musisz ustawić układ / dokument 42xN lub 36xN. Następnie wyświetl plik w 100%, aby sprawdzić rozdzielczość i jakość. Następnie używaj tylko czcionek systemowych Arial lub Times New Roman. Upewnij się, że obrazy bitmapowe zawarte w pliku są skanowane do rozdzielczości 150 dpi. Następnie, jak zwykle, powstrzymaj się od używania ciemnego tła. Możesz zapisać swój plik jako rasteryzowany Tiff z rozdzielczością 150 dpi lub możesz również zapisać go jako plik EPS, o ile nie masz żadnych problemów z czcionkami.